Pomóżmy Polakom powrócić do Ojczyzny
Repatrianci.pl
Pomóżmy Polakom powrócić do Ojczyzny
Repatrianci.pl

Złączyć się z Narodem

Kampania Społeczna "Złączyć się z Narodem" to przedsięwzięcie realizowane przez Fundację "12 Gwiazd" na rzecz akcji repatriacyjnej naszych Rodaków z Syberii, Kazachstanu i byłych republik sowieckich. Naszym celem jest pomoc rodzinom polskich zesłańców w powrocie i zagospodarowaniu się w Ojczyźnie. Swój cel zamierzamy osiągnąć poprzez informację i aktywizacje jednostek samorządowych i przedsiębiorców. Nie mniej ważnym celem kampanii jest edukacja społeczna i uświadomienie, kim są polscy repatrianci i dlaczego starają się o powrót do kraju swych przodków.

 

Podczas spotkania wyemitujemy film dokumentalny pt. „Złączyć się z Narodem”.

Nasz dokument zrealizowany w Kazachstanie przybliży wszystkim współczesne losy potomków polskich zesłańców.


Lista miejsc w których odbędą się pokazy:

10.12 o godz. 16:00 Lubin - KGHM Polska Miedź, ul. M. Skłodowskiej-Curie 48 - mieszkańcy;

10.12 o godz. 12:00 Lubin - KGHM Polska Miedź, ul. M. Skłodowskiej-Curie 48 - uczniowie;

10.12 o godz. 9:00 Lubin - KGHM Polska Miedź, ul. M. Skłodowskiej-Curie 48 - pracownicy;

09.12 godz. 18.00 Głogów – Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Jedności Robotników 15 - mieszkańcy;

06.12 o godz. 12:00 Płock – ZSZ „Elektryk” im. M. Curie-Skłodowskiej ul. Narodowych Sił Zbrojnych 7 – uczniowie;

21.11 o godz. 18:00 Skierbieszów - Gminny Ośrodek Kultury, ul. Zielona 3 - mieszkańcy;

 

Lista miejsc w których odbyły się już pokazy:

15.11 o godz. 17:00 Włocławek - Muzeum Diecezjalne we Włocławku, pl. Kopernika 3 – mieszkańcy;

15.11 o godz. 11:00 Włocławek - Muzeum Diecezjalne we Włocławku, pl. Kopernika 3 - uczniowie

14.11 o godz. 17:30 Biskupiec - Centrum Kultury i Turystyki, ul. Matejki 5 - mieszkańcy;

14.11 o godz. 10:00 Biskupiec - Centrum Kultury i Turystyki, ul. Matejki 5 - uczniowie;

13.11 o godz. 17:00 Olsztyn - Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 7/9 - mieszkańcy;

13.11 o godz. 14:00 Olsztyn - Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 7/9 - mieszkańcy;

13.11 o godz. 11:30 Olsztyn - Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 7/9 - uczniowie;

13.11 o godz. 9:00 Olsztyn - Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 7/9 – uczniowie;

12.11 o godz. 19:00 Dźwierzuty - Gminny Ośrodek Kultury w Dźwierzutach, ul. Parymska 2 - mieszkańcy;

10.11 o godz. 17:00 Jedlnia (koło Radomia) - Parafia pw. Św. Mikołaja Biskupa, ul. Poświętnie 21 - mieszkańcy;

08.11 o godz. 18:00 Szczecin - Zamek Książąt Pomorskich, ul. Korsarzy 34 - mieszkańcy;

08.11 o godz. 11:00 Szczecin - Zamek Książąt Pomorskich, ul. Korsarzy 34 - uczniowie;

08.11 o godz. 9:00 Szczecin - Zamek Książąt Pomorskich, ul. Korsarzy 34 - uczniowie;

07.11 o godz. 15:00 Gryfino - Gryfiński Dom Kultury, ul. Szczecińska 17 - mieszkańcy;

07.11 o godz. 12:30 Gryfino - Gryfiński Dom Kultury, ul. Szczecińska 17 – uczniowie;

06.11 o godz. 18:00 Police - Miejski Ośrodek Kultury, ul. Siedlecka 1a – mieszkańcy;

06.11 o godz. 12:00 Police - Miejski Ośrodek Kultury, ul. Siedlecka 1a – uczniowie;

05.11 o godz. 18:00 Myślibórz - Miejski Ośrodek Kultury, ul. Klasztorna 3 – mieszkańcy;

05.11 o godz. 13:00 Myślibórz - Miejski Ośrodek Kultury, ul. Klasztorna 3 – uczniowie;

04.11 o godz. 18:00 Pyrzyce - Pyrzycki Dom Kultury, pl. Wolności 3 – mieszkańcy;

04.11 o godz. 13:00 Pyrzyce - Pyrzycki Dom Kultury, pl. Wolności 3 – uczniowie;

31.10 o godz. 18:00 Legionowo - Sala Widowiskowa Ratusz, ul. Piłsudskiego 41 – mieszkańcy;

30.10 o godz. 18:00 Nowy Dwór Mazowiecki - Nowodworski Centrum Kultury, ul. Ignacego Jana Paderewskiego 1a - mieszkańcy;

30.10 o godz. 10:00 Nowy Dwór Mazowiecki - Nowodworski Centrum Kultury, ul. Ignacego Jana Paderewskiego 1a - uczniowie;

29.10 o godz. 18:00 Płock - Siedziba Harcerskiego Zespołu Dzieci Płocka, ul. Jachowicza 34 – mieszkańcy;

29.10 o godz. 13:00 Płock - Siedziba Harcerskiego Zespołu Dzieci Płocka, ul. Jachowicza 34 – uczniowie;

28.10 o godz. 18:00 Lublin - Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, al. Racławickie 14 – mieszkańcy;

27.10 o godz. 13:00 Trzebieszów - Parafia NMP Królowej Polski, ul. Zembry 1 – mieszkańcy;

25.10 o godz. 13:00 Serock - Centrum Kultury i Czytelnictwa, ul. Puławska 35 – uczniowie;

24.10 o godz. 12:40 Warszawa - Technikum Nr 7 im. inż. Stanisława Wysockiego d. "Kolejówka", ul. Szczęśliwicka 56 – uczniowie;

23.10 o godz. 18:00 Serock - Centrum Kultury i Czytelnictwa, ul. Puławska 35 –– mieszkańcy;

23.10 o godz. 10:00 Gorzów Wielkopolski - WiMBP im. Zbigniewa Herberta, ul. Sikorskiego 107 – mieszkańcy;

20.10 o godz. 14:00  Niepokalanów Klasztor oo. Franciszkanów, Paprotnia, ul. M. Kolbego 5 – mieszkańcy;

15.10 o godz. 18:00 Radom - OKiSZ „Resursa Obywatelska”, ul. Malczewskiego 16 – mieszkańcy;

15.10 o godz. 13:00 Radom - OKiSZ „Resursa Obywatelska”, ul. Malczewskiego 16 – uczniowie;

10.10 o godz. 16:00 Sulejówek - Ochotnicza Straż Pożarna, ul. Świętochowskiego 15/17 – mieszkańcy;

07.10 o godz. 18:00 Łochów - Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie, ul. 1 Maja 22 – mieszkańcy;

07.10 o godz. 13:00 Łochów - Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie, ul. 1 Maja 22 – uczniowie;

04.10 o godz. 17:00 Ostrów Mazowiecka - Muzeum Dom Rodziny Pileckich, ul. 11 Listopada 7 – mieszkańcy;

04.10 o godz. 11:00 Ostrów Mazowiecka - Muzeum Dom Rodziny Pileckich, ul. 11 Listopada 7 – uczniowie;

03.10 o godz. 19:00 Białystok - Parafia św. Jadwigi, ul. Słonecznikowa 8 – mieszkańcy;

03.10 o godz. 9:00 Białystok - IV LO w Białymstoku, ul. Upalna 14 – uczniowie;

02.10 o godz. 18:00 Choroszcz - Parafia św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana, ul. Mickiewicza 2 – mieszkańcy;

01.10 o godz. 19:00 Białystok - Parafia św. Rocha ul. Księdza Adama Abramowicza 1 -  mieszkańcy;

30.09 o godz. 18:00 Budy Barcząckie - Parafia Matki Bożej z Guadalupe, ul. Mazowiecka 33 – mieszkańcy;

30.09 o godz. 18:00 Mińsk Mazowiecki - Miejski Dom Kultury, ul. Warszawska 173 - mieszkańcy;

30.09 o godz. 13:00 Mińsk Mazowiecki - Miejski Dom Kultury, ul. Warszawska 173 - uczniowie;

30.09 o godz. 10:00 Białystok - Szkoła Podstawowa nr 49 im. Kard. Wyszyńskiego ul. Armii Krajowej 32 – uczniowie;

29.09 o godz. 18:00 Białystok - Parafia św. Andrzeja Boboli, ul. Andrzeja Boboli 49a - mieszkańcy;

28.09 o godz. 19:00 Wyszków - Sanktuarium św. Idziego, ul. Białostocka 12 – mieszkańcy;

28.09 o godz. 18:00 Łosice - Łosicki Dom Kultury, ul. Marszałka Piłsudskiego 4 – mieszkańcy;

28.09 o godz. 13:00 Łosice - Łosicki Dom Kultury, ul. Marszałka Piłsudskiego 4 – uczniowie;

26.09 o godz. 19:30 Siedlce - Kościół św. Jana Pawła II, ul. Rakowiecka 30 – mieszkańcy;

26.09 o godz. 12:30 Siedlce - II Liceum Ogólnokształcące im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach, Bolesława Prusa 12 – uczniowie;

23.09 o godz. 18:00 Ostrołęka - Ostrołęckie Centrum Kultury, ul. Inwalidów Wojennych 23 – mieszkańcy;

23.09 o godz. 14:00 Ostrołęka - Ostrołęckie Centrum Kultury, ul. Inwalidów Wojennych 23 – uczniowie;

16.09 o godz. 19:00 Łódź - Parafia św. S. Faustyny Kowalskiej, pl. Niepodległości 9 – mieszkańcy;

15.09 o godz. 11:00 Licheń - Dom Pielgrzyma Betlejem, ul. Klasztorna 8 –– mieszkańcy;

24. 09 o godz. 14:00 Pułtusk – Sala Maneż, Zamek Dom Polonii w Pułtusku, ul. Szkolna 11 – repatrianci.