Pomóżmy Polakom powrócić do Ojczyzny
Repatrianci.pl
Pomóżmy Polakom powrócić do Ojczyzny
Repatrianci.pl

Kampania społeczna

„Złączyć się z Narodem”
 

Kampania Społeczna "Złączyć się z Narodem" to przedsięwzięcie realizowane przez Fundację "12 Gwiazd" na rzecz akcji repatriacyjnej naszych Rodaków z Kazachstanu i byłych republik sowieckich. Naszym celem jest pomoc rodzinom polskich zesłańców w powrocie i zagospodarowaniu się w Ojczyźnie. Ważnym elementem kampanii jest edukacja społeczna i uświadomienie, kim są polscy repatrianci i dlaczego starają się o powrót do kraju swych przodków. Chcemy też aktywizować i zachęcać do pomocy naszym rodakom jednostki samorządowe i przedsiębiorców.

Polacy zesłani z Kresów przez Stalinowskie NKWD w dalekie kazachskie stepy, byli zmuszani do najcięższej niewolniczej pracy w sowieckich kołchozach i łagrach. Zabrano im wszystko: rodzinę, dobytek, wiarę, godność wysyłając w bydlęcych wagonach tysiące kilometrów - do miejsca „gdzie niebo łączy się z ziemią”. Potomkowie polskich zesłańców mieszkają tam do dziś. Byliśmy kilkakrotnie z kamerami w Kazachstanie, gdzie poznaliśmy wiele polskich rodzin oraz ich dramatyczne losy. Widzieliśmy w ich oczach tęsknotę do kraju swych przodków.

POKAZ SPECJALNY FILMU PODCZAS KAMPANII
 

Podczas spotkania wyemitujemy dla Państwa film dokumentalny zrealizowany w Kazachstanie przez naszą Fundację pt. „Złączyć się z Narodem”. Nasz dokument w wersji kinowej przybliży wszystkim współczesne losy potomków polskich zesłańców. Pokażemy go w wysokiej rozdzielczości na dużym ekranie za pomocą laserowego projektora filmowego z najwyższej jakości dźwiękiem. Wszystko po to, aby zapewnić jak najlepsze warunki jego odbioru. Po obejrzeniu filmu zachęcamy wszystkich do dyskusji na temat repatriacji potomków polskich zesłańców.

Kampania Społeczna „Złączyć się z Narodem” skierowana jest do osób dorosłych i młodzieży. Organizujemy ją w każdym miejscu, gdzie możemy się zebrać i porozmawiać o tym jak pomóc naszym rodakom w powrocie do kraju. Mogą to być domy kultury, kluby, szkoły, parafie czy aule uniwersyteckie. Wszyscy mogą otworzyć swe serca i pomóc Polakom powrócić do Ojczyzny!

Na naszych dotychczasowych spotkaniach największym problemem było zorganizowanie dobrej jakości sprzętu, dlatego wysokiej klasy sprzęt postanowiliśmy zapewnić sami, ponieważ kampania ma być wydarzeniem które przyciągnie wielu uczestników zainteresowanych losem potomków Polskich zesłańców.

Nasz samochód z ekipą i ze sprzętem podróżuje już po kraju przeprowadzając kampanię. Odnotowaliśmy bardzo duże zainteresowanie tematyką repatriacji Polaków nie tylko w kraju, ale także za granicą. Wiemy z doświadczenia, że w ten sposób dotrzemy do dziesiątek tysięcy uczestników, pozostawiając trwały ślad wśród uczestników kampanii.

Uwaga! Udział w kampanii „Złączyć się z Narodem” jest całkowicie bezpłatny!