Pomóżmy Polakom powrócić do Ojczyzny
Repatrianci.pl
Pomóżmy Polakom powrócić do Ojczyzny
Repatrianci.pl

Relacja z darmowego pokazu naszego filmu we Włocławskim Muzeum Diecezjalnym

Piętnasty listopada. Wieczór. Pada. Jeszcze w dodatku piątek. Kto w taką pogodę przyjdzie?

Takie pytania nurtowały naszą ekipę w drodze na pokaz filmu o repatriantach. Spotkanie miało się odbyć o godzinie 17:00 we Włocławskim Muzeum Diecezjalnym. Film, z którym dzięki sponsorom jeździmy po całej Polsce, jest częścią Kampanii Społecznej pt. „Złączyć się z Narodem”.

 

Trzeba podkreślić, że lokalizacja Muzeum jest wyjątkowa. Naprzeciwko mieści się  bowiem Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP. Nieopodal jest piękna Park im. H. Sienkiewicza. Tuż obok znajduje się most Marszałka Rydza-Śmigłego. Dojazd nie powinien sprawiać kłopotu.

Wrażenie na nas zrobiła sala, w której miało odbyć się spotkanie. Dlaczego? Część wychodząca na podwórko była cała szklana. Więc przy projekcji filmu robił się wręcz magiczny efekt trójwymiarowy.

Drugą niespodzianką była frekwencja osób. Dyrektor Muzeum ks. mgr lic. Zbigniew Łukasik rewelacyjnie wszystko przygotował. Pomimo naszych obaw, że o tej porze dnia i roku mało kto przyjdzie, włocławianie dopisali. Zgromadzili się bardzo licznie.

Film o Polakach zesłanych w latach 1936-1938 do Kazachstanu bardzo poruszył widzów. Chętnie korzystali z obecności osób tworzących film oraz repatriantki, nie tylko podczas dyskusji lecz także po oficjalnej części, w kuluarach. Padło wiele ciepłych słów i podziękowań. Wiele osób wyrażało chęć pomocy pytając o sposób, w jaki mogą to uczynić. Tym sposobom pomocy będzie poświęcony następny artykuł na naszym blogu.

 


Komentarze

Zobacz (1)

Dodaj swój komentarz:

~ Ananda
2019-11-24 20:58
Ten film powinien być wyświetlony w różnych porach dnia w TVP 1 lub TVP 2. Wtedy repatrianci uwierzą, że władze RP rzeczywiście chcą pomóc połączyć Ich z Macierzą. Wielu widzów TVP najprawdopodobniej zechciałoby pomóc w tej akcji.