Pomóżmy Polakom powrócić do Ojczyzny
Repatrianci.pl
Pomóżmy Polakom powrócić do Ojczyzny
Repatrianci.pl

Cezary Łachmański, Burmistrz Pasymia, opowiada o swoich wrażeniach po obejrzeniu filmu "Złączyć się z Narodem"

Dwunastego października 2019 roku nasz film zawitał do Miejskiego Ośrodka Kultury w Pasymiu. Jak na każdym pokazie, tak i tego dnia nie zabrakło wielu emocji. Zaraz po zakończeniu emisji udało się nam zamienić kilka słów z Cezarym Łachmańskim, burmistrzem Pasymia.

 

Poniżej prezentujemy zapis wywiadu z panem Cezarym.

Jak się Pan dowiedział o tym filmie?

Nasz uniwersytet oraz pani dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury zadbali o to, bym o tym wiedział. Zważywszy na to, że tematyka łączy się z odzyskaniem niepodległości, od razu wiedziałem, że będę na tym filmie.

Jak wrażenia po filmie?

Wzruszenie. Człowiek nie zdaje sobie na co dzień sprawy, jakie były koleje losu naszych rodaków. Ten film pokazuje bardzo pięknie i dobitnie, że powinniśmy o tych naszych rodaków zza granicy zadbać.

Czy wychodzi pan z czymś nowym po tym filmie?

Temu filmowi towarzyszy duża dawka emocji i wzruszeń, gdy słyszy się wypowiedzi z tak daleka. Ta tęsknota, patriotyzm, nieustający patriotyzm i podkreślanie wartości ojczyzny. Wydaje mi się, że my na co dzień nie pamiętamy o tym, że jest ta ojczyzna, o którą powinniśmy wszyscy dbać. Chyba ludzie, którzy w pewien sposób ją stracili, bardziej ją doceniają.

 


Komentarze

Zobacz (0)

Dodaj swój komentarz: