Pomóżmy Polakom powrócić do Ojczyzny
Repatrianci.pl
Pomóżmy Polakom powrócić do Ojczyzny
Repatrianci.pl

Radio Opole o bilansie przyjęć repatriantów z ostatnich lat

Radio Opole w programie “W cztery oczy” rozmawiało z Anną Bartoszek-Dec, która jest zastępcą dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, o bilansie przyjęć repatriantów z ostatnich lat.

Anna Bartoszek-Dec powiedziała, że w regionie Opolskim mieszka ponad 300 repatriantów. Największą wśród nich grupą są repatrianci z Kazachstanu, którzy stanowią około 240 osób. Mają też obywateli Uzbekistanu, Rosji i Gruzji.

Rodziny są bardzo różnorodne - od wielopokoleniowych rodzin, emerytów do młodych ludzi, studentów dopiero po studiach, którzy chcą żyć i pracować w Polsce. Pani Anna zaznacza, że są gminy “przodujące” w zapraszaniu rodzin repatriantów. Takimi są gmina Byczyna, w której mieszka 134 osoby. Również repatriantów zaprasza Opole, Kluczbork, Korfantów, Olesno. Następną gminą jaka przyjmie repatriantów będzie Rudnik.

Więcej informacji:
http://radio.opole.pl/124,6685,anna-bartoszek-dec...

 


Komentarze

Zobacz (1)

Dodaj swój komentarz:

~ Kiler51
2020-01-15 22:10
Brawo, co z reszta Polsku jak sie wywiazuje z zaproszen imigrantow. polskich korzeni i pochodzenia. Rzad powinien czynic ogromne starania by ściągać naszych rodakow do Polski na stale osiedlenie zamiast ukraincow.